Η Ευρώπη παίζει μπάλα! Πέρα από το μεγάλο παιχνίδι της Μπαρτσελόνα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Europa League, υπάρχουν άλλες 15 ακόμη αναμετρήσεις στην Ευρώπη για το Europa League, αλλά και για το Conference League:
Τo σημερινό πρόγραμμα των πρώτων αγώνων
για τα play off του Europa League:
19:45
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία)-Cosmote 2
Άγιαξ (Ολλανδία)-Ουνιόν Βερολίνου (Γερμανία)-Cosmote 4
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)-Ρόμα (Ιταλία)-Cosmote 3
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)-Ρεν (Γαλλία)
22:00
Γιουβέντους (Ιταλία)-Ναντ (Γαλλία)-Cosmote 2
Λεβερκούζεν (Γερμανία)-Μονακό (Γαλλία)-Cosmote 4
Σεβίλλη (Ισπανία)-Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-Cosmote 3
Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Πορτογαλία)-Μίντιλαντ (Δανία)
- Oι αγώνες ρεβάνς θα διεξαχθούν στις 23/2.
- Οι νικητές παίρνουν το «εισιτήριο» για τη φάση των «16» (9 και 16/3), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στις 24/2.
- Στη φάση των «16» έχουν εξασφαλίσει θέση, ως πρώτες των ομίλων τους, οι Άρσεναλ, Μπέτις, Φενερμπαχτσέ, Φερεντσβάρος, Φέγενορντ, Φράιμπουργκ, Σοσιεδάδ και Ουνιόν Σεντ Ζιλουάζ.
Τo σημερινό πρόγραμμα των πρώτων αγώνων
για τα play off του Europa Conference League
19:45
Κάραμπαγκ (Αζερμπαϊτζάν)-Γάνδη (Βέλγιο)
Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Βασιλεία (Ελβετία)-Cosmote 7
Μπράγκα (Πορτογαλία)-Φιορεντίνα (Ιταλία)-Cosmote 5
Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
22:00
Λάτσιο (Ιταλία)-Κλουζ (Ρουμανία)-Cosmote 5
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Ντνίπρο(Ουκρανία)-Cosmote 7
Σέριφ Τίρασπολ (Μολδαβία)-Παρτιζάν (Σερβία)
Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)-Άντερλεχτ (Βέλγιο)
- Oι αγώνες ρεβάνς θα διεξαχθούν στις 23/2.
- Οι νικητές παίρνουν το «εισιτήριο» για τη φάση των «16» (9 και 16/3), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στις 24/2.
- Στη φάση των «16» έχουν εξασφαλίσει θέση, ως πρώτες των ομίλων τους, οι Μπασακσεχίρ, Γουέστ Χαμ, Βιγιαρεάλ, Νις, Αλκμάαρ, Τζουργκάρντεν, Σίβασπορ και Σλόβαν Μπρατισλάβας.
Μπορείτε να απολαύσετε φάσεις και γκολ από τα παιχνίδια των ομίλων με πρωταγωνιστές τις ομάδες, οι οποίες εξασφάλισαν την πρόκριση και παίζουν στα Play Off:
ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ